Web Sitemiz Yenilendi...
image

NRC: 1.0

AKUSTİK

%100 RH

NEM DAYANIMI

ƛ = 0,036

ISI YALITIMI

A1

YANGIN DAYANIMI

ISO Class 5

HİJYEN & SAĞLIK

1 / C / 0N

YAPISAL FORM

Tavanlarınız sizin için ne anlam ifade ediyor?...

...iyi bir gün ile kötü bir gün arasındaki farkı mı?

Aslında her gün iyi hissetmemizi sağlayan şeyler, çoğunlukla farkedemediğimiz ve varlığının farkında bile olmadığımız şeylerdir..Evinizin, ofisinizin tavanı da bunlardan bazılarıdır. Rockfon, sizlere daha iyi ve daha güvenli yaşam alanları sunabilmek için sofistike tavan çözümleri geliştirmektedir. Bunu, teknik özellikler ve tasarımı, modern trendler ve ihtiyaçlarla birleştirerek yapmaktadır. Rockfon, geleceğimizi ve etrafımızı saran binaların tasarımı yapılırken, hep ileriye bakmanın önemine inanmaktadır. Düşüncesi, sadece tasarımı ve günlük kullanımı gözeten bir malzeme üretiminden ziyade, malzemelerin insanların kendilerini iyi hissetmelerine ve performanslarına olumlu katkıda bulunacak şekilde üretimidir. Rockfon asma tavan panelleri, binaların estetik ve teknik ihtiyaçlarını karşılayarak tavanların performansını artırmaktadır.

Rockfon: Rockwool Güvencesi ile.

Rockfon, dünyanın en büyük taşyünü üreticisi olan Rockwool International şirketinin iştiraklerinden birisidir. Rockfon Asma Tavan Panelleri, Rockwool'un Hollanda, Fransa ve Polonya fabrikalarında üretilmektedir ve distribütörler vasıtasıyla tüm dünyaya ulaştırılmaktadır.

Rockfon: Üretim Süreci

Rockfon Asma Tavan Panellerinin temel hammaddesi "reçine ile sıklaştırılmış taşyünü, mineral yün"dür. Sahip olduğu patentli teknolojisi ile kaya eritilir ve yüne çevrilir. İlerleyen aşamalarda yüne şekil verilir ve ilgili spesifikasyonlara göre kesilir ve farklı yoğunlukta, ebatlarda tavan panelleri haline getirilir. Son olarak, panellere zarif ve çekici bir görünüm vermek amacıyla yüzey bitim işlemi uygulanır.

TAVANLARINIZI HAREKETLENDİRİN!

Rockfon, modern binalar ve yenileme projeleri için çok önemli ve akıllı çözümler geliştirmektedir. Rockfon ürünleri, mükemmel yangın dayanımı, akustik ve ses emilimi gibi çarpıcı performans özellikleriyle birlikte özgün tasarımlarıyla, estetik görünümleriyle ve sağladığı kolay montaj imkanlarıyla bilinmektedirler. Bu özellikleri sayesinde Rockfon asma tavan ürünleri, günümüzde tavan çözümü alternatifleri arasında en yüksek performanslı, maliyet ve zaman etkinliğine sahip ürünler olarak ortaya çıkmaktadır. Rockfon, sunduğu kapsamlı ürün seçenekleriyle mükemmel iç mekanlar yaratarak, müşterilerinin yapı faaliyetleri sürecine aktif olarak katkı sağlamasına yardımcı olur.İşte bu yüzden size "TAVANLARINIZI HAREKETLENDİRİN" diyoruz.

Rockfon Hakkında

Rockfon, dünyanın en büyük taşyünü üreticisi olan Rockwool International şirketinin iştiraklerinden birisidir. Rockfon Asma Tavan Panelleri, Rockwool'un Hollanda, Fransa ve Polonya fabrikalarında üretilmektedir ve distribütörler vasıtasıyla tüm dünyaya ulaştırılmaktadır.

Rockfon Asma Tavan Panellerinin temel hammaddesi "reçine ile sıklaştırılmış taşyünü, mineral yün"dür. %98 taşyününden oluşur. Sahip olduğu patentli teknolojisi ile kaya eritilir ve yüne çevrilir. İlerleyen aşamalarda yüne şekil verilir ve ilgili spesifikasyonlara göre kesilir ve farklı yoğunlukta, ebatlarda tavan panelleri haline getirilir. Son olarak, panellere zarif ve çekici bir görünüm vermek amacıyla yüzey bitim işlemi uygulanır.

Rockfon, yapısal formu itibarıyla geleneksel -wetfelt- taşyünü içerikli mineral yün asma tavan panellerinden çok farklıdır. Bu saf yapısal formu, Rockfon tavan panellerinde 3 temel özellik kazandırmaktadır:

Euroclass A1 Sınıfı Yangın Emniyeti
%100 Bağıl Nem Dayanımı EN 13964
Mükemmel akustik performans EN ISO 11654

Rockfon asma tavan panelleri, kayayünü içeriği sayesinde %100 nem dayanımına sahiptir. Organik yapıda olan ve içerisinde bakteri üreyebilen taşyünü içerikli asma tavan panellerinde görülen kahverengi lekeler esasen bakterilerin kusması neticesinde oluşur. Ancak Rockfon’un kaya yünü içeriği tamamen inorganik yapıdadır ve bakteri oluşumuna izin vermez, bu nedenle bu tür kahverengi lekelenmeler görülmez.